Predstavljen kompletan program Primavera Sound 2020 festivala
Organizatori jednog od najboljih festivala u Evropi objavili su gigantski spisak učesnika koji će početkom juna nastupati u Barseloni u okviru proslave dvadesetog rođendana Primavere koja se održava od 3. do 7. juna.
Ne stišavaju se ultra pozitivni komentari nakon otkrivanja line-upa španske festivalske Meke koji je, kako se čini, uspeo čak i da nadmaši očekivanja brojnih obožavalaca. Svaki put poster bude krcat imenima izvođača najrazličitijih muzičkih žanrova, te ni ova godina nije izuzetak.
Proklamovani hedlajneri biće kanonski bendovi The Strokes i The National, trip-hop veterani Massive Attack, pop zvezda današnjice Lana Del Rey, nesalomivi Iggy Pop, za ovu priliku ujedinjeni Bauhaus i Pavement, jedan od najpopularnijih svetskih repera u ovom trenutku Tyler, the Creator, te njegov kolega Young Thug, odnosno kantri pop zvezda Casey Musgraves, Brittany Howard, liderka sastava Alabama Shakes, nepogrešivi Beck, zagonetni King Krule, kao i reprezenti elektronske muzike Caribou, Disclosure i Bicep.
Međutim, teško je odrediti ko je istinski hedlajner, jer ako pitate fanove ovog festivala, svi su pretendenti na tu ulogu. Na spisku su i Chromatics i Bikini Kill, francuski reperi PNL, popularni Bad Bunny iz Portorika, kao i legendarni izvođači poput Mavis Staples, Kim Gordon i The Jesus and Mary Chain koji će u celosti odsvirati jedan od svojih najboljih albuma, Darklands, te grindcore pioniri Napalm Death, Paul Heaton iz benda The Housemartins i Jacqui Abbot, brazilski kultni muzičar Arthur Verocai, odnosno lokalna diva Maria del Mar Bonet.
View this post on InstagramThat moment of the year… ✨Bones festes✨ 📸 @sergioalbert_
A post shared by Primavera Sound (@primavera_sound) on
Voljeni bendovi iz prošlosti, kao što su Yo La Tengo, Dinosaur Jr. i Jawbox , lo-fi heroj Bill Callahan, eksperimentalci iz Nemačke, Einstürzende Neubauten, tehno legenda Jeff Mills, nastupaće zajedno sa grupama koje su obeležile proteklu deceniju poput Australijanaca King Gizzard & The Lizard Wizard, šugejzera DIIV iz Njujorka, dream pop sastava Cigarettes After Sex, kantautorke Weyes Blood i trubadura Kurta Vilea, te budućih rok ikona Fontaines D.C. i black midi.
Značajno mesto na posteru zauzimaju savremeni izvođači, pa je #TheNewNormal filozofija uspostavljena prošle godine itekako prisutna kada je reč o raznovrsnosti i brojčanom odnosu ženskih u odnosu na muške zvezde. Tako će hip-hop kolektiv Brockhampton, jedinstveni reper Earl Sweatshirt, grime eminencija Kano, te stašni duo Freddie Gibbs and Madlib stajati rame uz rame sa borbenom MC Rapsody i njenom koleginicom Little Simz. Neo soul senzacija Jamila Woods, kao i nove pop miljenice King Princess, Kim Petras, Maggie Rogers, Mabel i Caroline Polachek (ex-Chairlif), odnosno egzotična dancehall predstavnica iz Jamajke Koffee, te Čileanka Paloma Mami koja kombinuje trap i R&B, takođe su na listi.
Kada je reč o imenima ispisanim malim fontom i tu se može pronaći par dragulja kao što su Black Lips, Sampa The Great, Tropical Fuck Storm, Jessica Pratt, Shame, Sudan Archives, Girl in Red, Lingua Ignota, Shellac, Lightning Bolt, Richard Dawson, Manel, Jenny Hval i mnogi drugi. Plesna muzika biće zastupljena kako na Primavera Bits tako i na ostalim stejdževima, a za nju će biti zaduženi DJ Shadow, Dj Harvey, Floatings Points, Honey Dijon, Oscar Mulero i EAEA , akronim iza koje stoje Nicolas Jaar i Patrick Higgins!
Kompletan program i sve informacije u vezi sa ulaznicama možete pronaći na festivalskom sajtu.

Tagovi:
Slični članci:
-
EXIT i Bob Geldof zajedno na Tvrđavi obeležavaju 40 godina Live Aid-a!
EXIT i Bob Geldof zajedno na Tvrđavi obeležavaju 40 godina Live Aid-a!
Prvi Live Aid održan je 13. jula 1985. godine kada je ušao u istoriju kao događaj koji je redefinisao moć muzike okupivši svet oko zajedničkog cilja – borbe protiv gladi u Etiopiji.
-
Posle sedam godina pauze On Tour vas zove na novi rodeo
Posle sedam godina pauze On Tour vas zove na novi rodeo
Prvi singl je susret starih prijatelja sa našeg prvog spota „Arrows“, nakon svih izgubljenih bitaka, propuštenih života i prokockanih prilika.
-
nemanja dolazi u Novi Sad, Skoplje i Podgoricu
nemanja dolazi u Novi Sad, Skoplje i Podgoricu
Pulsko-zagrebačka indie psy-rock senzacija na mini regionalnoj turneji.
-
Domaća muzička scena na međunarodnoj konferenciji PIN u Skoplju i LIFT festivalu u Zagrebu
Domaća muzička scena na međunarodnoj konferenciji PIN u Skoplju i LIFT festivalu u Zagrebu
Nastup muzičara iz Srbije u Severnoj Makedoniji i Hrvatskoj realizuje se uz podršku platforme Srbija stvara muziku.
-
Funk Shui na trodnevnoj turneji po Srbiji
Funk Shui na trodnevnoj turneji po Srbiji
Jedan od najuzbuljivijih regionalnih bendova nastupa u Kragujevcu, Beogradu i Novom Sadu.
-
Odabrano 30 učesnika „Pesme za Evroviziju 2025“
Odabrano 30 učesnika „Pesme za Evroviziju 2025“
Dva polufinala biće održana 25. i 27. februara, a finale će se održati 1. marta.
Lajkuj: